MONINPOLSKA

Lemoniady smakowe

Lemoniady smakowe

W coraz cieplejsze dni nic tak nie orzeźwia jak pyszna lemoniada! Prezentujemy syrop baza lemoniady MONIN Cloudy Lemonade, który jest niezbędnikiem w tworzeniu szybko i prosto domowych lemoniad smakowych.

Receptura i sposób przygotowania jest prosty: wystarczy przygotować szklankę wypełnioną lodem, wlać syrop MONIN Cloudy Lemonade, uzupełnić wodą i już mamy klasyczną lemoniadę, która zachwyci smakiem za każdym razem. Dodatkowo można wzbogacić smak jednym lub dwoma syropami smakowymi MONIN. W szczególności polecamy połączenia owocowo-kwiatowe jak na przykład MONIN Lychee (Liczi) i MONIN Elder Flower (Z Kwiatu Czarnego Bzu).

Inne polecane syropy do lemoniady: MONIN Pine Apple (Ananas), MONIN Watermelon (Arbuzowy), MONIN Strawberry (Truskawkowy), MONIN Pink Grapefruit (Różowy Grejpfrut), MONIN Kiwi, MONIN Mango, MONIN Passion Fruit (Marakuja), MONIN Tarragon (Estragon), MONIN Mojito Mint (Mięta Mojito) i wiele innych.

Uniwersalna receptura na lemoniadę klasyczną

• 20 ml syropu baza lemoniady MONIN Cloudy Lemonade
• Woda gazowana lub niegazowana

Wlej składniki do szklanki 300ml wypełnionej kostkami lodu, uzupełnij wodą i wymieszaj. Do dekoracji możesz użyć kolorowe słomki, jadalne kwiaty i kawałki owoców. Możesz również podać lemoniadę w ciekawym naczyniu jak np. słoik dla zwiększenia efektu.

Receptura na lemoniadę smakową

Wystarczy w pierwszym kroku wlać dodatkowo do szkła ok. 10-15 ml wybranego syropu smakowego MONIN lub połączenia smaków. W połączeniach rekomendujemy proporcje 3:1, czyli przykładowo w lemoniadzie owocowo-ziołowej z MONIN Wildstrawberry (Poziomka) i MONIN Mojito Mint (Mięta Mojito), drugiego składnika ziołowego użyj 3 razy mniej. Uzyskasz wtedy wyrazistą bazę owocową i ziołowy finisz.

Sugestia

Intensywność smaku można regulować modyfikując przepis zwiększając lub redukując ilość syropu. Produkty MONIN zapewniają powtarzalność i pełną kontrolę nad smakiem w tworzeniu napojów. Eksperymentuj i daj się ponieść nieograniczonym możliwościom!

Słoje z lemoniadą

Gdy jedna lemoniada to za mało, przygotuj cały słój! Sprawdź przepisy na słoje z lemoniadą, obok których nikt nie przejdzie obojętnie:

-> Słoje z Lemoniadą w 3 prostych krokach