MONINPOLSKA

MONIN Cup Junior 2023 - wyniki

MONIN Cup Junior 2023 - wyniki

Dnia 6 grudnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Ogólnopolski Konkurs MONIN Cup Junior 2023, w którym uczestniczyło 22 szkoły gastronomiczne z całej Polski. To było niepowtarzalne doświadczenie dla młodych talentów miksologii w wieku 15–20 lat, gdzie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w przygotowywaniu koktajli bezalkoholowych.

Tematem przewodnim tego roku był „Artistic Fusion” – to połączenie kunsztu miksologii z ekspresją artystyczną. Uczestnicy czerpiąc inspirację z malarstwa, rzeźby czy fotografii zaprezentowali na scenie autorskie moktajle. Kulminacją konkursu był finał, w którym zawodnicy z najwyższą punktacją stworzyli orzeźwiające lemoniady w słoju. Emocje sięgały zenitu!

Poznajcie zwycięzców!

I miejsce Martyna Bojczuk


Martyna na pierwszym miejscu z imponującymi wynikiem 206 punktów. Jej koktajl „Golden Hour” to perfekcyjne połączenie korzennych i ziołowych nut z kwasowością cytrusów, wykorzystując syrop MONIN Winter Spice, napar z ziół Szwedzkich, sok z grejpfruta i sok z cytryny. Inspiracją jej dzieła był obraz Gustava Klimta, „Portret Adel Bloch-Bauer”. W finale zaskoczyła Jury orzeźwiającą lemoniadą Grejpfrutowo-Brzoskwiniową na bazie syropu Cloudy Lemonade Base, syropu Peach i Pink Grapefruit. Martyna otrzymała nagrodę głowną czyli profesjonalne szkolenie MONIN oraz blender Vitamix.

II miejsce Bartosz Baczyński

Bartosz zajął zaszczytne drugie miejsce, zdobywając 198 punktów. Jego koktajl „Misterium Tropików” to zbalansowana symfonia smaków, zawierająca syrop MONIN Bergamot, puree MONIN Raspberry, sok ananasowy, świeży sok z limonki i świeżą pietruszkę. W finale zachwycił przygotowaniem jabłkowo-ogórkowej lemoniady w słoju na bazie MONIN Green Apple i Cucumber. Laureat wygrał szkolenie barmańskie ufundowane przez właściciela Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, Patryka Le Narta.

III miejsce Wiktoria Tomasiak

Wiktoria zajęła trzecie miejsce, prezentując koktajl „Winter Kiss” na bazie Puree MONIN Jabuticaba, Syropu MONIN Spiced Red Berries, soku z cytryny, imbiru i herbaty owocowej. To prawdziwie korzenno-owocowe połączenie smaków. W ostatniej rundzie konkursu, Wiktoria przygotowała kwiatową lemoniadę Czarny Bez na bazie syropu MONIN Cloudy Lemonade Base i Elderflower. Jej kreatywność i wyjątkowe poczucie smaku zostały docenione, co zaowocowało zdobyciem łącznie 190 punktów. Wiktoria otrzymała nagrodę w postaci Profesjonalnego Warsztatu Barmańskiego Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Finałowe Lemoniady

Videorelacja MONIN Cup Junior

Po części konkursowej odbyło się Szkolenie MONIN, o nowościach i trendach w gastronomii, które przygotowali nasi Brand Ambasadorowie, Jarosław Zawadzki i Mateusz Staśkowski. 

 

Relacja zdjęciowa z wydarzenia

Firma SCM sp. z o.o. działa od września 2005 roku, a od lipca 2012 jest Wyłącznym Dystrybutorem Produktów MONIN na Polskę. Główne obszary działalności firmy to rozwój i kreowanie nowych rozwiązań w kategorii produktów i napojów dla kanału HORECA oraz doradztwo w zakresie ich przetwarzania. Zakupy i sprzedaż surowców rolnych oraz produktów gastronomicznych. Efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw obejmującego produkty, opakowania i dystrybucję. Od kwietnia 2016 r. SCM  jest także wyłącznym importerem i dystrybutorem profesjonalnych urządzeń do mieszania napojów oraz potraw – marki Vitamix Commercial.

MONIN Cup to prestiżowy konkurs dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym w wieku 15 – 20 lat, którzy rywalizują w tworzeniu wyjątkowych koktajli przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. MONIN Cup Junior 2023 jest już 9 edycją organizowaną przez SCM Sp. z o.o. Jest to jedyny ogólnopolski konkurs dla szkół cieszący się dużym zainteresowaniem na rynku HoReCa. Aby być na bieżąco obserwujcie nasze profile na social mediach i nasz blog.

Organizator: SCM sp. z o.o.

Patronat honorowy: Ambasada Francji, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP

Sponsor tytularny: MONIN

Partnerzy: Vitamix

Patroni merytoryczni: MSBiS, SPB

Patroni medialni: Nowości Gastronomiczne, Horecanet, Sweets Coffee, Świat Hoteli, Food service, ouichef.pl, Horecatrends.pl.

Po więcej inspiracji zapraszamy na nasza stronę: moninpolska.pl; facebook.com/MoninPolska  oraz moninpolska.pl/blog/  

Kontakt z prasą

marlena.mrozek@scmpoland.pl