MONINPOLSKA

MONIN Cup Junior 2022 - wyniki

MONIN Cup Junior 2022 - wyniki

Za nami Ogólnopolski Konkurs Barmański MONIN Cup Junior 2022 w wersji bezalkoholowej. W dniu 1 grudnia 20 Reprezentantów szkół z całej Polski pokazało Jury i publiczności swoje umiejętności i autorskie koktajle. Nie zabrakło chwil wzruszeń, radości i szczęścia. Zawodnicy mimo tak młodego wieku (15-20 lat) pokazali wysoki poziom w prezentowanych koktajlach, wykazali się kreatywnością, pasją i odwagą.

Poznajcie zwycięzców!

W Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim MONIN Cup Junior 2022, zwyciężyła Małgorzata Matusiak z nr 18. Zdobywając 113 punktów na 135 możliwych. Małgosia zaprezentowała publiczności i Jury koktajl „Wakacyjne wspomnienie” na bazie syropu MONIN Wild Strawberry, syropu MONIN Gin, soku z cytryny, białka jaja i napoju imbirowego. Zwyciężczyni poprawnie rozpoznała także w blind teście 8 na 10 smaków syropów MONIN i otrzymała najwyższe noty degustacyjne w całym konkursie, co w połączeniu z wysoką oceną za technikę zapewniło jej przewagę i pierwsze miejsce. Inspiracją do koktajlu Małgosi był wakacyjny czas spędzany u babci, wspomnienia pysznych owoców zrywanych wprost z krzewów. Jaki są dalsze plany Zawodniczki? Myśli o pracy za barem i przygotowaniu innych rówieśników ze szkoły do kolejnego konkursu MONIN Cup Junior! Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę szkolenie ufundowane przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów i profesjonalny blender Vitamix.

Kolejne II miejsce z ilością 108 punktów zajęła Aleksandra Nowak z koktajlem Eisain Zein na bazie puree Puree Granny Smith Apple MONIN, koncentrat Orange Spritz MONIN, Matchy, soku z ananasa i soku z białego grejpfruta.. Zawodniczka otrzymała w nagrodę szkolenie ufundowane przez Właściciela Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów, Patryka Le Narta.

Ostatnie miejsce na podium, czyli III zajęła Marcelina Stryjak z iloscią 106 punktów, Przygotowała koktajl „Hellish Coffee”, z napojem sojowym o smaku waniliowym, porcją espresso, syropem MONIN Curacao Triple Sec, puree MONIN Tangerine i kroplami tabasco. Zawodniczka otrzymała bon szkoleniowy ufundowany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, ale także wszystkim zawodnikom startującym w MONIN Cup Juniorze i życzymy wielu sukcesów.

Po części konkursowej odbyło się Szkolenie MONIN, o nowościach i trendach w gastro, które przygotowali nasi Brand Ambasadorowie, Jarosław Zawadzki i Marek Łyszczak. Oprócz prezentacji najświeższych trendów w kategorii napojów, goście mieli okazję na żywo obejrzeć pokaz Flair zaprezentowany przez Kacpra Smarza, tegorocznego Mistrza Świata Flair!

 

Relacja zdjęciowa z wydarzenia

I. miejsce Małgorzata Matusiak nr 18 „Wakacyjne wspomnienie”

 • 20 ml Syrop Wild Strawberry
 • 10 ml Syrop Gin
 • 40 ml sok z cytryny
 • 30 ml białko jaja
 • 60 ml napoju imbirowego
  Metoda: blenderowanie + szprycerowanie

Dekoracja: kompozycja z zestów z grejpfruta i limonki

II. miejsce Aleksandra Nowak nr 1 „Eisai Zen”

 • 22,5 ml puree Granny Smith Apple
 • 7,5 ml koncentratu MONIN Bitter
 • 20 ml Matchy
 • 30 ml soku z ananasa
 • 30 ml soku z białego grejpfruta + aromatyzacja
  Metoda: Shakerowanie

Dekoracja: płatki z karmelu, wrzos, gipsówka, biała jarzębina, bambus z rafią

III. miejsce Marcelina Stryjak nr 20 „Hellish Coffee”

 • 30 ml napój sojowy o smaku waniliowym
 • 30 ml espresso
 • 20 ml syrop CURACAO TRIPLE SEC
 • 15 ml puree Monin Tangerine
 • 3 krople Tabasco

Metoda: ugniatanie w szkle i wstrząśnięcie w shakerze z lodem.

Firma SCM sp. z o.o. działa od września 2005 roku, a od lipca 2012 jest Wyłącznym Dystrybutorem Produktów MONIN na Polskę. Główne obszary działalności firmy to rozwój i kreowanie nowych rozwiązań w kategorii produktów i napojów dla kanału HORECA oraz doradztwo w zakresie ich przetwarzania. Zakupy i sprzedaż surowców rolnych oraz produktów gastronomicznych. Efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw obejmującego produkty, opakowania i dystrybucję. Od kwietnia 2016 r. SCM  jest także wyłącznym importerem i dystrybutorem profesjonalnych urządzeń do mieszania napojów oraz potraw – marki Vitamix Commercial.

MONIN Cup to prestiżowy konkurs dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym w wieku 15 – 20 lat, którzy rywalizują w tworzeniu wyjątkowych koktajli przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. MONIN Cup Junior 2022 jest już 8 edycją organizowaną przez SCM Sp. z o.o. Jest to jedyny ogólnopolski konkurs dla szkół cieszący się dużym zainteresowaniem na rynku HoReCa. Aby być na bieżąco zaobserwujcie nasze profile w social mediach i nasz blog.

Organizator: SCM sp. z o.o.

Patronat honorowy: Ambasada Francji, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP

Sponsor tytularny: MONIN

Partnerzy: Vitamix

Patroni merytoryczni: MSBiS, SPB

Patroni medialni: Nowości Gastronomiczne, Horecanet, Sweets Coffee, Świat Hoteli, Food service, ouichef.pl

Po więcej inspiracji zapraszamy na nasza stronę: moninpolska.pl; facebook.com/MoninPolska  oraz moninpolska.pl/blog/  

Kontakt z prasą

Marek.Bielecki@scmpoland.pl

marlena.mrozek@scmpoland.pl