MONINPOLSKA

Maciej Dudek na zawodach w Austrii

Maciej Dudek na zawodach w Austrii

Finalista MONIN Cup Junior 2015, Maciej Dudek, wystąpi 17 marca na Austriackich zawodach międzyszkolnych MONIN Schülercup 2016 jako reprezentant Polski. Dziesiąta już edycja konkursu odbędzie się w miejscowości Retz, w hotelu Althof, gdzie młodzież z całego kraju zmierzy się w przygotowywaniu koktajli bezalkoholowych prezentując swoje techniki barmańskie.

[AKTUALIZACJA]

Sukces Macieja Dudka w konkursie MONIN Shülercup 2016 w Austrii! W konkurencji na najlepszą dekorację zdobył pierwsze miejsce, z techniki pracy również pierwsze miejsce, natomiast w ogólnej klasyfikacji zajął III miejsce na 43 zawodników. Gratulujemy! 🙂

schulercup20161   schulercup20162

Maciej Dudek jest uczniem II klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu –Zdroju. Przygodę z barmaństwem rozpoczął w pierwszej klasie na kółku barmańskim, gdzie dzięki ciężkiej pracy szybko i sprawnie opanował podstawowe techniki barmańskie. W 2015 roku zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Barmanów MONIN Cup Junior otrzymując, między innymi, wyjazd jako reprezentant Polski zagranicą na zawodach barmańskich MONIN dla młodzieży. Nagroda została ufundowana przez firmę SCM, wyłącznego importera produktów MONIN, we współpracy z MONIN.

MONIN Cup Junior to coroczny konkurs dla młodych barmanów w wieku 15-20 lat, którzy mają okazję zmierzyć się w tworzeniu najlepszych receptur koktajli bezalkoholowych przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. Wydarzenie to ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii z całej Polski oraz kreowanie nowych, ciekawych napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. Sponsorem tytularnym jest marka MONIN, która jest obecnie uznawana  za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, sosów deserowych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty- ponad 150 smaków sprzedawanych w 150 krajach na świecie. Do produkcji wyrobów MONIN wybierane są wyłącznie wyselekcjonowane i najlepsze owoce, kwiaty, przyprawy oraz orzechy. To sprawia, że powstają zawsze wyjątkowej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku, kolorze i zapachu.