MONINPOLSKA

Gala Finałowa MONIN Cup Junior Poland 2016

Gala Finałowa MONIN Cup Junior Poland 2016

Już 1 grudnia 2016 w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie odbędzie się IV Gala Finałowa corocznego konkursu MONIN Cup Junior. Z całej Polski 28 uczniów z 28 szkół średnich zmierzy się w kategorii Long Drink szykując koktajle zgodnie ze swoimi autorskimi recepturami z wykorzystaniem produktów MONIN. Następnie podczas Gali najlepsza ósemka zostanie zakwalifikowana do rozgrywki finałowej, w której najwyżej oceniane koktajle blenderowane dadzą ostateczne zwycięstwo.

MONIN CUP JUNIOR to konkurs dla młodych barmanów w wieku 15-20 lat, którzy będą rywalizować ze sobą w tworzeniu najlepszych receptur koktajli przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji wewnętrznych (przeprowadzonych indywidualnie w szkołach) oraz rozgrywki finałowej podczas Gali w Warszawie, gdzie barmani zmierzą się między sobą wykonując 4 identyczne koktajle zgodnie ze swoją unikalną recepturą. Dodatkowe dwie rundy ścisłego finału blenderowanego z wyzerowaną punktacją dla najlepszych 8 zawodników pozwolą wyłonić zwycięzców, którzy otrzymają cenne nagrody i trofea.

Nagrodą główną będzie wyjazd jako reprezentant MONIN z Polski dla ucznia oraz opiekuna. Pozostałe miejsca otrzymają profesjonalny blender Vitamix BarBoss (II miejsce), kurs Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów (III miejsce),  kurs barmański Stowarzyszenia Polskich Barmanów (IV miejsce) oraz artykuły MONIN. Pierwsze trzy miejsca otrzymają również po komplecie dla zawodnika oraz opiekuna szkło firmy Spiegelau oraz indywidulne warsztaty w szkołach przeprowadzone przez Brand Ambasadorów. Wszyscy zawodnicy biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe za uczestnictwo.

Lista zakwalifikowanych uczestników (kliknij, aby zobaczyć):

mcj2016szkoly

Wydarzenie to ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych rozwiązań w kategorii napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. W tym roku  Ambasada Francji objęła konkurs Honorowym Patronatem co podnosi rangę wydarzenia. Sponsorem tytularnym jest marka MONIN, która jest obecnie uznawana  za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, sosów deserowych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty- ponad 150 smaków sprzedawanych w 150 krajach na świecie. Do produkcji wyrobów MONIN wybierane są wyłącznie wyselekcjonowane i najlepsze owoce, kwiaty, przyprawy oraz orzechy. To sprawia, że powstają zawsze wyjątkowej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku, kolorze i zapachu.

Organizatorem konkursu jest wyłączny importer marki MONIN i Vitamix w Polsce- SCM Sp. z o.o.

Agenda imprezy:

9:30  – 10:00        Rejestracja zawodników
10:00 – 10:45      Odprawa zawodników + losowanie kolejności
10:45             Przygotowuje się 4 pierwszych uczestników
11:00 – 13:30      Część konkursowa
13:30 – 14:30      Lunch i Coffee Break
14:15             Przygotowuje się pierwszych 4 uczestników finałowych
14:30 – 15:15      Finał blenderowany
15:20 – 16:20      Pokaz Vitamix
16:30 – 17:00      Wyniki i wręczenie nagród

Organizator: SCM sp. z o.o.

Patronat honorowy: Ambasada Francji, Francusko-Polska Izba Handlowa CCIFP

Sponsor tytularny: MONIN

Partner strategiczny: Vitamix

Partnerzy: Coca-Cola, Evian , Badoit

Patroni merytoryczni: MSBiS, SPB

Patroni medialni: Food Service, Horeca.net, Nowości Gastronomiczne, Sweets&Coffee, Przegląd Gastronomiczny, Newsgastro, Barmagazyn, Warszawski Barman

 

Brak przypisanych tagów do tego posta.