MONINPOLSKA

Freakshakes

Freakshakes

Nowy globalny trend – freakshakes zdobywają świat! Początki tego nietypowego podejścia do koktajli i rzucających się w oczy dekoracji sięgają Australii, gdzie w jednej z małych kawiarni otrzymały one właśnie nazwę „freakshakes”.

Trudno przejść obojętnie obok nietypowych i aż „wylewających się” ze szkła dodatków, a z pomocą mediów społecznych w ekspresowym tempie te piramidy słodkości zaczęły obiegać świat. Od Australii po Singapur i Malezję – szaleństwo to rozprzestrzenia się w mgnieniu oka, a grono fanów stale rośnie.

Także w Polsce wyjątkowe w swoim wyglądzie i smaku szaleńcze shake’i zyskują na popularności. Łatwość w przygotowaniu jest dodatkowym argumentem by już dziś zachwycić swoich gości np. szkłem opatulonym kolorowymi posypkami i wielkim pączkiem na wierzchu z górą bitej śmietany oraz owocami. W tym przypadku im więcej tym lepiej, nie obowiązują żadne reguły! Od czego zacząć? Przedstawiamy poniżej sprawdzone przepisy!

Przepisy na freakshake

„Donut freakshake”

  • 1 miarka bazy koktajlowej MONIN Wanilia
  • 30 ml syropu MONIN Donut
  • 150 ml mleka

Sosem MONIN Mleczna Czekolada polej wewnętrzną część szkła oraz krawędzie zewnętrzne, w którym będzie podany napój. Krawędzie szkła posyp dodatkowo kolorową posypką. Bazę koktajlową, syrop i mleko umieść w pojemniku blendera i blenduj ok. 35 sekund. Przelej zawartość do szkła. Udekoruj bitą śmietaną, pączkiem, malinami i truskawkami. Dla uzyskania najlepszej konsystencji i utrzymania powtarzalności rekomendujemy blendery do napojów marki Vitamix (www.vitamixpolska.pl).

„Choc Peanut & Popcorn Super Shake”

  • 30 ml syropu MONIN Popcorn
  • 1 łyżka masła orzechowego z kawałkami orzechów
  • 3 gałki lodów waniliowych lub czekoladowych
  • 150 ml mleka

Korzystając z sosów MONIN udekoruj rant oraz wewnętrzną część szkła. Rant szkła obtocz kawałkami orzechów, posypkami i różnymi innymi deserowymi dodatkami. Umieść syrop, masło orzechowe, lody i mleko w blenderze i blenduj ok. 35 sekund. Dla uzyskania najlepszej konsystencji i utrzymania powtarzalności rekomendujemy blendery do napojów marki Vitamix (www.vitamixpolska.pl).  Na wierzch połóż bitą śmietanę i ułóż stos z różnych dodatków np. kawałków karmelu, czekolady, pianek , wafelków itp.

Na deser mały epizod z naszego Studia MONIN w Warszawie, gdzie podczas bezpłatnego szkolenia Master MONIN Brand Ambasador zademonstrował jak krok po kroku wykonać freakshake: