MONINPOLSKA

Eliminacje MONIN Cup Junior 2018

Eliminacje MONIN Cup Junior 2018

Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2018! Gala Finałowa odbędzie się 6 grudnia 2018 w Warszawie, podczas której 28 reprezentantów z 28 zakwalifikowanych szkół będzie walczyć o główną nagrodę, którą jest reprezentacja Polski w lokalnych zawodach barmańskich MONIN w jednym z krajów Unii Europejskiej oraz ekspres do kawy TreMini ufundowany przez włoską palarnię kawy Vergnano. Wyróżnione pierwsze 5 miejsc zostanie także nagrodzone szkoleniami SPB i MSBiS, oraz cennymi akcesoriami barmańskimi i kawą Vergnano.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą elektroniczną do 31 października 2018 włącznie. Po otrzymaniu 28 zgłoszeń lista jest zamykana, a zakwalifikowane szkoły rozpoczynają wewnętrzne eliminacje. Wytypowani przez szkoły młodzi barmani do 22 listopada włącznie będą mieli za zadanie zgłosić unikatową recepturę konkursową, według której tworzyć na scenie będą 4 identyczne koktajle w wyznaczonym czasie. Punktacji podlegać będzie zgodność techniki ze sztuką barmańską oraz degustacyjne walory prezentowanych koktajli, które będą oceniane jawnie przez Jury. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać poprawnie odgadując smaki syropów MONIN w przeprowadzanym Blind Teście. Tematem przewodnim konkursu, tak jak w przypadku MONIN Cup 2018 dla profesjonalistów, jest „mix your origins”, czyli odwołanie się do regionalnych smaków, produktów i receptur przodków. Uczestnicy będą mieli za zadanie podkreślić te akcenty w swoich koktajlach.

MONIN Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. Podczas Gali Finałowej wewnętrznie wybrani reprezentanci ze szkół gastronomicznych mierzą się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów MONIN. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody, również dla swojej szkoły. Jest to jedyny tego typu konkurs barmański dla młodzieży w Polsce.

MONIN Cup Junior 2018 jest już 6 edycją konkursu i odbędzie się 6 grudnia 2018 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (ul. Majdańska 30/36 , 04-110 Warszawa).

Aktualizacja 31.10.2018

Zgodnie z regulaminem publikujemy listę 28 zakwalifikowanych szkół do Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2018!

Aktualizacja 29.11.2018

Publikujemy listę 28 zakwalifikowanych uczestników, którzy 6 grudnia będą walczyć o cenne nagrody!

Ważne dokumenty

Relacja video z MONIN Cup Junior 2017