Freakshakes

Nowy globalny trend – freakshakes zdobywają świat! Początki tego nietypowego podejścia do koktajli i rzucających się w oczy dekoracji sięgają Australii, gdzie w jednej z małych kawiarni otrzymały one właśnie nazwę „freakshakes”.

Trudno przejść obojętnie obok nietypowych i aż „wylewających się” ze szkła dodatków, a z pomocą mediów społecznych w ekspresowym tempie te piramidy słodkości zaczęły obiegać świat. Od Australii po Singapur i Malezję – szaleństwo to rozprzestrzenia się w mgnieniu oka, a grono fanów stale rośnie.

Także w Polsce wyjątkowe w swoim wyglądzie i smaku szaleńcze shake’i zyskują na popularności. Łatwość w przygotowaniu jest dodatkowym argumentem by już dziś zachwycić swoich gości np. szkłem opatulonym kolorowymi posypkami i wielkim pączkiem na wierzchu z górą bitej śmietany oraz owocami. W tym przypadku im więcej tym lepiej, nie obowiązują żadne reguły! Od czego zacząć? Przedstawiamy poniżej sprawdzone przepisy!

Przepisy na freakshake

„Donut freakshake”

Sosem MONIN Mleczna Czekolada polej wewnętrzną część szkła oraz krawędzie zewnętrzne, w którym będzie podany napój. Krawędzie szkła posyp dodatkowo kolorową posypką. Bazę koktajlową, syrop i mleko umieść w pojemniku blendera i blenduj ok. 35 sekund. Przelej zawartość do szkła. Udekoruj bitą śmietaną, pączkiem, malinami i truskawkami. Dla uzyskania najlepszej konsystencji i utrzymania powtarzalności rekomendujemy blendery do napojów marki Vitamix (www.vitamix-blender.pl).

„Choc Peanut & Popcorn Super Shake”

  • 30 ml syropu MONIN Popcorn
  • 1 łyżka masła orzechowego z kawałkami orzechów
  • 3 gałki lodów waniliowych lub czekoladowych
  • 150 ml mleka

Korzystając z sosów MONIN udekoruj rant oraz wewnętrzną część szkła. Rant szkła obtocz kawałkami orzechów, posypkami i różnymi innymi deserowymi dodatkami. Umieść syrop, masło orzechowe, lody i mleko w blenderze i blenduj ok. 35 sekund. Dla uzyskania najlepszej konsystencji i utrzymania powtarzalności rekomendujemy blendery do napojów marki Vitamix (www.vitamix-blender.pl).  Na wierzch połóż bitą śmietanę i ułóż stos z różnych dodatków np. kawałków karmelu, czekolady, pianek , wafelków itp.

Na deser mały epizod z naszego Studia MONIN w Warszawie, gdzie podczas bezpłatnego szkolenia Master MONIN Brand Ambasador zademonstrował jak krok po kroku wykonać freakshake: